جوانان ایران زمین

گروه عمومی · 39 کاربر · 3707 پست
معبد جوانان ایرانی

بیشترین برچسب های استفاده شده

آخرین اعضا

ملحق شده اند
1394/04/31 - 03:01
ملحق شده اند
1394/01/2 - 20:55
ملحق شده اند
1393/02/5 - 16:35

ارسال به جوانان ایران زمین

س Åیه
س Åیه
اشتراک گذارنده paeamamere و 2 نفر دیگر
س Åیه
س Åیه
جای خالیت را نه کتاب پر می کند ، نه قهوه ، نه حتی سیگار …
من دلم آیفون ۵ میخواهد !!!


اشتراک گذارنده paeamamere
س Åیه
س Åیه
زن در حال قدم زدن در جنگل بود که ناگهان پایش به چیزی برخورد کرد.
وقتی که دقیق نگاه کرد چراغ روغنی قدیمی ای را دید که خاک و خاشاک زیادی هم روش نشسته بود.

زن با دست به تمیز کردن چراغ مشغول شد و در اثر مالشی که بر چراغ داد طبیعتا یک غول بزرگ پدیدار شد….!!!

زن پرسید : حالا می تونم سه آرزو بکنم ؟؟

غول جواب داد : نخیر ! زمانه عوض شده است و به علت مشکلات اقتصادی و رقابت های جهانی بیشتر از یک آرزو اصلا صرف نداره


زن اومد که اعتراض کنه

که غول حرفش رو قطع کرد و گفت :همینه که هست……. حالا بگو آرزوت چیه؟

زن گفت : در این صورت من مایلم در خاور میانه صلح برقرار شود و از جیبش یک نقشه جهان را بیرون آورد و گفت : نگاه کن. این نقشه را می بینی ؟ این کشورها را می بینی ؟ اینها ..این و این و این و این و این … و این یکی و این. من می خواهم اینها به جنگ های داخلی شون و جنگهایی که با یکدیگر دارند خاتمه دهند و صلح کامل در این منطقه برقرار شود و کشورهایه متجاوزگر و مهاجم نابود شون.

غول نگاهی به نقشه کرد و گفت : ما رو گرفتی ؟ این کشورها بیشتر از هزاران سال است که با هم در جنگند. من که فکر نمی کنم هزار سال دیگه هم دست بردارند و بشه کاریش کرد. درسته که من در کارم مهارت دارم ولی دیگه نه اینقدر ها . یه چیز دیگه بخواه. این محاله.

زن مقداری فکر کرد و سپس گفت: ببین…

من هرگز نتوانستم مرد ایده آل ام راملاقات کنم.

مردی که عاشق باشه و دلسوزانه برخورد کنه و با ملاحظه باشه.

مردی که بتونه غذا درست کنه(!!!) و در کارهای خانه مشارکت داشته باشه.

مردی که به من خیانت نکنه و معشوق خوبی باشه و همش روی کاناپه ولو نشه و فوتبال نگاه نکنه(!!!!!)

ساده تر بگم، یک شریک زندگی ایده آل.

غول مقداری فکر کرد و بعد گفت : اون نقشه لعنتی رو بده دوباره یه نگاهی بهش بندازم….!!
... ادامه


اشتراک گذارنده arasss و 2 نفر دیگر
س Åیه
س Åیه
بزن لایکو و بگو مرگ بر اسرائیل


اشتراک گذارنده biti74 و 2 نفر دیگر
وحید روزی
وحید روزی
آخ غزه؛ وای کودکم!

آخ غزه؛ وای کودکم! زمین و زمان به هم رسیده‌اند؛ عقربه‌ها به نفع مردن می‌چرخند؛هر موشک، چند کودک، دلم می‌لرزد. جنگ کثیف است، جنگ بد است، جنگ تلخ است اما جنایت، جنایت است؛ بدون نیاز به هیچ صفت تفضیلی.

آخ غزه! وای کودکم...

هنوز سه ماه مانده که دو سالش بشود، مرا «بایی» صدا می‌زند. پله‌ها را دو تا یکی می‌کنم تا چشمانش زیاد خیره به راه‌پله نماند و «بایی، بایی» گفتنش در ساعات پایانی شب مزاحم همسایه‌ها نباشد. به هم که می‌رسیم، دنیا به آخر رسیده است. آخ غزه؛ وای کودکم!... سقوط می کنم با تمام سرعت به پایین‌ترین نقطه‌ی زمین، عکس‌ها را که می‌بینم. کودکی چشم در چشمم من در قاب، مردنش را چه مظلومانه فریاد می‌زند. کودک من جز چند کلمه حرف نمی‌زند . او هم مثل آن کودک در قاب، حرف‌هایش را با چشمانش فریاد می زند؛ چه مظلومانه!... چقدر ترسیده است، رخ به رخ دوربین شده و متعجبانه و مبهوت پاهای کوچک قطع شده است را به نظاره نشسته که اندک اتصال آن با بدن نحیفش، توسط قیچی قطع می‌شود. جم نمی خورد، گریه هم نمی‌کند. آخ غزه! وای کودکم...

انتظار ندارد حتی اخمی به او بکنم، چه رسد به این‌که سقلمه‌ای بگیرم از او وقتی تمام آب پارچ را روی فرش خالی می‌کند. می‌مانم از اینکه چه کنم که دلش نشکند، اشکی گوشه چشمان کوچکش جمع نشود... چشمانش را بسته است؛ عروسک در آغوش، آنچنان آرام سرش را مستقیم به بالا گرفته که تو هر لحظه منتظری چشمانش را باز کند و از اینکه عروسک کوچک هم همزمان با او خوابیده و بلند شده، دلش غنج برود. اما نه، این‌بار قرار نیست چشمان او باز شود. حتی قرار نیست همخوابگی او با آن عروسک هم تداوم داشته باشد. زمان خداحافظی فرا رسیده؛ هم با عروسک، هم با «بایی و شاید مایی». آخ غزه! وای کودکم...

بالش کوچک مخصوص عروسک‌هایش را می آورد. پاهایش را دراز می کند و تمام تلاشش را می‌کند تا عروسک زودتر به خواب برود. درست مثل وقتی که مادرش همین کار را با او می‌کند. تمام مدت زیر چشمی مرا نگاه می‌کند تا حتما ببینم عروسکش را چگونه می‌خواباند؛ این کار هر شبمان است... سپاه ابابیل بر سر شهر می چرخد. عقاب‌ها سنگ بر دهان، مخلوقات خالق را متلاشی می‌کنند؛ یکی پس از دیگری. بای ذنب قتلت؟! چه می‌گذرد در دل پدری که دوان دوان طفل بر باد رفته‌اش را به بیمارستان می‌رساند؛ شاید امیدی مانده باشد. لعنت بر آن موشک لعنتی، لعنت بر آن دشمن لعنتی. امید من، عشق من، کودک من! عجب شبی بود 31 مهرماه 1391. یادت هست که چگونه برای اولین بار چشم در چشم هم شدیم؟ یادت هست که چگونه مبهوت هم شدیم؟ یادت هست که چقدر سختم بود که از تو جدا شوم؛ حتی برای چند ساعت؟ کسی چه می داند میان من و تو چه گذشت. آخ غزه ، وای کودکم!... اینجا که ایستاده‌ایم، آخرالزمان است، آخر دنیا است. در سوریه، در عراق، در غزه، کودک می کشند؛ خیلی راحت، خیلی آسان. موشک می‌ریزند، سر می‌برند و تیر شلیک می‌نند. کودک من، عشق من، قرار من، امید من! این صورت راستین دنیای امروز ماست. خوی حیوانیت بر انسانیت غلبه کرده است. دنیا را با همین مختصاتش بشناس و بپذیر. کودک من! تو آدم باش، تو انسان باش، تو مخلوق راستین باش. کودک من! ببین، بفهم، بشنو و راهت را گم نکن.

وَ لَقَدْ ذَرَأْنا لِجَهَنَّمَ کَثِیراً مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ لَهُمْ قُلُوبٌ لا یَفْقَهُونَ بِها وَ لَهُمْ أَعْیُنٌ لا یُبْصِرُونَ بِها وَ لَهُمْ آذانٌ لا یَسْمَعُونَ بِها أُولئِکَ کَالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ.اعراف / 179 «همانا بسیاری از جنّیان و آدمیان را برای جهنم آفریده‌ایم (پایان کارشان جهنم است)، زیرا دل‌ها دارند و با آن‌ها فهم نمی‌کنند، چشم‌ها دارند و با آن‌ها نمی‌بینند، گوش‌ها دارند و با آن‌ها نمی‌شنوند. این‌ها مانند چهارپایان، بلکه راه گم‌کرده‌ترند».

کودک من! تو هم مثل عبدالله، مثل فاطمه، مثل زهرا، مثل مقداد، مثل یاسر، مثل سکینه و صدها کودکی که در این دنیای بی‌رحم، از غزه گرفته تا بوسنی، شام، موصل و همین سردشت خودمان کشته شدند، مظلومی . آن‌ها به بهشت رسیده‌اند، تو هم به بهشت برس. آخ غزه؛ وای کودکم.
... ادامه


وحید روزی
وحید روزی
دست از سر این صندوق بردارید!

منابع درآمدی صندوق توسعه ملی به عنوان پس اندازی برای نسل حاضر و نسل های آینده این سرزمین محسوب می‌شود. در شرایطی که به واسطه سیاست های نادرست پولی و ارزی دولت گذشته، حساب ذخیره ارزی سرانجامی خوش نیافت و عاقبت به خیر نشد، با تدبیر مقام معظم رهبری و تصویب مجلس شورای اسلامی، صندوق توسعه ملی با ماموریت "سرمایه‌گذاری ارزی" و ایجاد ارزش افزوده در حیطه هایی مشخص برای تقویت و توسعه زیرساخت های کشور تاسیس شد.

اما متاسفانه با گذشت عمر کوتاهی از تشکیل این صندوق، منابع و موجودی آن از سوی همان ها که انتظار می رود حافظ و پشتیبان این مولود مبارک باشند، مورد تحدید و تهدید قرار می‌گیرد. تقریبا روز و هفته ای نیست که مقامی و چهره‌ای برای رفع مشکلات اقتصادی یا نقدینگی، پیشنهاد برداشت از منابع صندوق را نداشته باشد؛ در حالی که مطابق اساسنامه که در حکم قانون تشکیل صندوق توسعه ملی و مصوب مجلس شورای اسلامی است بسیاری از این پیشنهادها هیچ گونه سنخیتی با وظایف آن ندارد.

در تازه ترین اقدام یا اظهار نظر، مطابق گفته رئیس کمیسون اجتماعی مجلس، قرار است طرح برداشت 500 میلیون دلار از منابع صندوق برای پرداخت وام ازدواج جوانان با امضای تعداد زیادی از نمایندگان ارائه شود. مشکل ازدواج جوانان و لزوم پرداخت تسهیلات کمک ازدواج از یک سو و مشکل بزرگ نقدینگی بانک ها و دولت برای تامین منابع این مهم قابل درک است ولی آیا برداشت از صندوقی که قرار بوده با پس انداز حاصل از فروش نفت و گازکشوربه صورت ارزی سرمایه گذاری کند و نوسانات اقتصادی را مدیریت و از وقوع بیماری هلندی جلوگیری کند می تواند کشور را در تحقق توسعه متوازن و همه جانبه یاری کند؟

برای آگاهی مخاطبان موارد مصرف منابع صندوق توسعه ملی که در ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه یا همان اساسنامه صندوق به تصویب نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی رسیده و لازم الاجراست به شرح زیر است:

- اعطای تسهیلات به بخشهای خصوصی، تعاونی و بنگاه های اقتصادی متعلق به مؤسسات عمومی غیردولتی برای تولید و توسعه سرمایه‌گذاری های دارای توجیه فنی، مالی و اقتصادی.

- اعطای تسهیلات صادرات خدمات فنی و مهندسی به شرکت های خصوصی و تعاونی ایرانی که در مناقصه‌های خارجی برنده می‌شوند از طریق منابع خود یا تسهیلات سندیکایی.

- اعطای تسهیلات خرید به طرفهای خریدار کالا و خدمات ایرانی در بازارهای هدف صادراتی کشور

- سرمایه‌گذاری در بازارهای پولی و مالی خارجی.

- اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران خارجی.

- اعطای تسهیلات مورد اشاره فقط به صورت ارزی است و سرمایه‌گذاران استفاده‌کننده از این تسهیلات اجازه تبدیل ارز به ریال در بازار داخلی را ندارند.

سیاستگذاران و مسئولان خود به فلسفه تشکیل چنین مجموعه ای به خوبی آگاهند و می دانند که یکی از دغدغه های حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در سالهای اخیر همین موضوع فعالیت صندوق و نقش آن در توسعه کشور و تقویت بنیان های داخلی اقتصاد و کشور بوده است؛ به گونه ای که در سال گذشته و در تهیه و ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی یک بند خاص را با عبارت "افزایش سالانه سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز تا قطع وابستگی بودجه به نفت" به این امر مهم اختصاص دادند.

انتظار می رود همه کارشناسان، سیاستگذاران در دولت و مجلس و رسانه ها و دانشگاهیان در احترام عملی به فلسفه تشکیل صندوق توسعه ملی کوشا باشند و اندیشه استفاده از منابع آن را برای رفع مسائل غیر مرتبط با اهداف تاسیس صندوق به عنوان ساده ترین و نزدیک ترین راه حل، از ذهن ها دور کنند.
... ادامه


وحید روزی
وحید روزی
جنون تروریسم و جنایات جنگی

تاخت وتاز وجنایات داعش در عراق این تیتر یک بسیاری از رسانه در روزهای اخیر است.

شاید چنین تصور شود آنچه که این روزها در عراق می گذرد و مدتی قبل بوکوحرام درنیجریه به آن دست زد و مدت هاست که در افغانستان ،پاکستان و سوریه در جریان است، جولان تروریست های داعش ، بوکوحرام، طالبان، جبهه النصر، احرار شام و الشباب و سرشاخه اصلی تروریسم یعنی القاعده در این چند کشور است اما این فقط یک روی سکه است چرا که در روی دیگر سکه چوب حراج گروهک های تروریستی به تمامی دستاوردهای جامعه بشری است. نظام موجود در سطح جهان با همه مشکلات و کاستی ها به لحاظ ناعادلانه بودن توزیع قدرت و ثروت حاصل سال ها تلاش مشترک و نشست های بیشمار بین علاقمندان به برقراری صلح و امنیت در جهان و نهادینه ساختن آن بوده است حرکتی که در ادبیات روابط بین الملل نقطه شروع آن را از قرارداد وستفالیا 1648 بایستی در نظر گرفت. جامعه بشری از 1648 با تجربه برگزاری کنگره وین در سال های 15-1814 و تشکیل جامعه ملل پس از جنگ اول جهانی و سازمان ملل متحد در 1945 سعی کرده است صلح و امنیت را در جهان نهادینه سازد و بدین ترتیب جامعه بین المللی را و روابط دولت ها و انسان ها با یکدیگر را از وضع طبیعی یا همان حاکمیت قانون جنگل که فیلسوف انگلیسی هابز می گفت مبنی بر اینکه انسان گرگ انسان است رهایی بخشد. البته این آرمان از گذشته از سوی انبیای الهی برای بهتر زیستن انسان ها اعلام شده بود. به رغم همه این تلاش های مستمر در جهان از سوی مصلحان دینی و سیاستمداران صلح دوست که حاصل آن تشکیل صدها سازمان و نهاد و تهیه و تدوین صدها قطعنامه و کنوانسیون بوده است اکنون در هزاره سوم ملاحظه می شود که گروهی تروریست به نام القاعده و زیرمجموعه های آن به اسامی داعش و بوکوحرام و .... همه این دستاوردها را به تمسخر گرفته اند . آنها به راحتی وارد کشورهای مختلف شده و مرتکب انواع جنایات جنگی می شوند که آدم ربایی و کشتار دسته جمعی فقط یک قلم آن است . تخریب اماکن مقدس ، تاریخی و زیرپا نهادن ابتدایی ترین حقوق انسانی و آواره ساختن میلیون ها نفر همه بخش کوچکی از کتاب تاریک و قطور تروریسم است . زیرپا نهادن مقررات بین المللی از یک سو و جولان دادن در برابر دیدگاه بی تفاوت اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد و سازمان های منطقه ای و قدرت های بزرگ مدعی دفاع از حقوق بشر و پرچمدار مبارزه با تروریسم همگی تناقض هایی هستند که نشان می دهند داعش و امثال آن صلح و ثبات را نه تنها در عراق، سوریه ، پاکستان، افغانستان ، نیجریه و سومالی که نظم و امنیت را در جامعه جهانی به خطر انداخته اند. بدیهی است ادامه این وضعیت زنگ خطر را برای همه کشورها، سازمانها ی بین المللی و حتی سازمان های مردم نهاد به صدا درآورده است که هر چه سریع تر به مسئولیت خود برای تلاش دسته جمعی جهت جلوگیری از ویروس کشنده تروریسم عمل کرده دربسیجی جهانی به مقابله با این پدیده شوم بشتابند پدیده ای که از بلایای طبیعی و بیماری واگیردار همچون طاعون، ایدز، آنفلونزای مرغی و جنون گاوی برای مردمان کشورهای مختلف بسیار کشنده تر است چرا که جنون تروریسم و جنایات جنگی وکشتار دستجمعی تروریست‌ها همانگونه که این روزها در عراق،سوریه، کنیا و نیجریه شاهد هستیم هیچ مرزی نمی‌شناسد.


اشتراک گذارنده razanmasomirazan
وحید روزی
وحید روزی
اقتصاد و مدیریت رانتی و انحصاری

بیش از یک دهه از ابلاغ فرمان هشت ماده‌ای برای مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی و ریشه‌کنی رانت و انحصار به قوای سه گانه می گذرد و نگاهی به ساختار اقتصاد ایران نشان از این دارد که مسئولان نتوانسته‌اند به این فرمان ها جامه عمل بپوشانند. آمارهای بین‌المللی هرچند هم مغروضانه و جانب‌دارانه باشد با این حال نشان می دهد که طی سالهای اخیر ایران در بین 180 کشور جهان وضعیت نامناسبی دارد و عمدتاً در رتبه‌های بالایی نظیر رتبه 150 از منظر شاخص ادراک فساد بوده است. حتی به نظر می رسد ادراک مردم در داخل کشور نیز برای موفقیت در مبارزه با مفاسد اقتصادی رضایت‌بخش نیست بطوریکه در نظرسنجی‌های متعدد مردم مصرانه خواستار ریشه‌کنی فساد و رانت و انحصارات هستند. مصادیقی نظیر آشنابازی، وجود رانت‌های اطلاعاتی و اقتصادی و نیز انحصارها در حوزه های مختلف اعم از خصوصی و دولتی به واژگانی رایج در جامعه تبدیل شده است. طبیعتاً افزایش گستره مفاسد اقتصادی و مالی با اهداف انقلاب اسلامی در تضاد است و به نظر می رسد برای ریشه کنی فساد نیازمند جهادی بزرگ هستیم چرا که با آموزه های انقلاب اسلامی همخوانی ندارد.
درضمن باید اشاره کنم تا زمانی که فساد و رانت کاهش پیدا نکند و انحصارزدایی وسیع صورت نگیرد همچنان شاهد اقتصاد ناسالم و غیرمولد خواهیم بود و اقتصاد سوداگری و دلالی جای اقتصاد مولد را خواهد گرفت. در چنین وضعیتی هرگز امکان تحقق تورم تک رقمی مقدور نیست چرا که انحصار هزینه‌های تولید را افزایش داده و رقابت را کمرنگ تر کرده و به قیمت‌ها و هزینه‌های تمام شده خواهد افزود.
انحصار همچون ویروسی عمل می کند که پایه های اقتصاد سالم را خشکانده و رقابت‌پذیری را از بین برده و بزرگترین تهدید فراروی رونق تولید است. حتی انحصار نخبگان کشور را مایوس کرده و موجب فرار مجازها و خانه نشین‌شدن نخبگان کشور می‌شود و بالعکس دلالان و افراد نالایق در فضای اقتصادی و مدیریت رانتی جولان خواهند داد. اقتصاد رانتی و انحصاری اخلاقیات جامعه را از بین برده و فرهنگ دلالی و زبان‌بازی را گسترش خواهد داد. البته در اینجا مجال پرداختن به تمام عواقب زیان‌بار اقتصاد انحصاری و رانتی نیست با اینکه باید اذعان کنم اقتصاد و مدیریت انحصاری و رانتی در بلندمدت بزرگترین تهدید فراروی هر کشوری است.
حال باید به اقتصاد رانتی و انحصاری در کشور اشاره کنم. اصولاً انحصار در یک دسته‌بندی به دو بخش کلی تفکیک می‌شود. انحصار پی‌درپی و دامنه‌دار که حاصل تمرکز قدرت در تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری ها است نظیر صدور مجوزها و نظایر آن. دسته دیگر، انحصاری است که تداوم ندارد و یکبار این قدرت یا مجوز به فرد یا گروهی خاص داده می‌شود و به تدریج ساختاری انحصاری شکل می‌گیرد و کم کم تبدیل به انحصار طبیعی شده و امکان رقابت سلب می شود.
درضمن انحصار در دسته‌بندی دیگر به دو طیف انحصار دولتی و انحصار خصوصی تقسیم می شود. البته باید اشاره کنم انحصار خصوصی به مراتب خطرناک تر از انحصار دولتی است و تمرکز قدرت در دست بخش خصوصی عواقب شدیدتری دارد.
متاسفانه بعد از دوران جنگ تحمیلی تاکنون ساختارها به درستی طراحی و برنامه‌ریزی نشدند و عدم وجود نهادها و ساختارسازی‌های درست موجب شد اقتصاد و مدیریت رانتی و انحصاری شکل گیرد. گاهی نهادهای قدرت دولتی انحصار را دردست گرفتند و گاهی هم با ادبیات خصوصی‌سازی، انحصار بخش خصوصی شکل گرفت. وقتی حوزه‌های فعالیتی مختلف اقتصادی و غیراقتصادی را تحلیل می‌کنم کاملاً رگه‌های انحصار آشکار است و درپس این انحصارها، منافع کلان جابه‌جا می شود.
مکرر به مطالبات معوق بانکی 100 هزار میلیارد تومانی افراد محدود در رسانه ها اشاره شده یا تحلیل کسب ثروت افراد خاص در کشور حاکی از این است که این ثروت‌های افسانه‌ای تنها از راه دلالی و رانت بوده و حاصل خلاقیت و کارآفرینی نبوده است و تا زمانی‌ که اقتصاد غیرشفاف و پنهان بماند و گردش اطلاعات آزاد نباشد، همچنان اقتصاد و مدیریت رانتی و انحصاری گسترده تر خواهد شد. هر چقدر نیز زمان از دست رود و تعجیل صورت نپذیرد عواقب حذف و ریشه کنی و مبارزه انحصار و رانت بیشتر خواهد شد و تاوان زیادتری باید برای مبارزه با آن پرداخته شود.
بنابراین بنده معتقدم بزرگترین تهدید اقتصاد ایران، ساختار اقتصاد و مدیریت رانتی و انحصاری موجود است و طبیعتاً رونق تولید و بخشهای مولد اقتصادی، کاهش تورم و تک‌رقمی شدن آن، جلوگیری از فرار مغزها و بهبود کارآفرینی و بروز خلاقیت‌ها و ترویج اخلاق اسلامی در جامعه نیازمند ریشه‌کنی فسادها و انحصارها است.
برای این منظور باید انقلاب اقتصادی در کشور اتفاق افتد که البته در این گذر از اقتصاد و مدیریت رانتی و انحصاری به اقتصاد رقابتی، فریادها و نعره های مخالفت با آن بلند خواهد شد ولی تا زمانی که این سالم‌سازی انجام نشود تمام برنامه‌ها و طرح‌ها و سیاست‌های کلان بی‌معنی بوده و فایده ای نخواهد داشت چرا که در بستر اقتصاد رانتی و مدیریت انحصاری، نمی‌توان انتظار تحول و جهش اقتصادی داشت. از این رو به عنوان یک اقتصاددان معتقدم باید انقلاب اقتصادی در حذف و ریشه کنی انحصارها صورت پذیرد و برای این منظور باید برنامه های زیر دردستور کار قرار گیرند:
1- شفاف‌سازی و آزادسازی گردش اطلاعات مالی و اقتصادی در کشور
2- شناسایی انحصارهای موجود اعم از بخش‌های دولتی و خصوصی در حوزه‌های اقتصادی و مالی و ریشه‌کنی آنها و فراهم ساختن فضای رقابتی در کشور
3- شناسایی ریشه‌های اقتصاد و مدیریت رانتی و انحصاری و حذف و یا اصلاح ساختارها و فرایندهای ایجادکننده انحصار و رانت
4- ایجاد سازمان یا شورای تسهیل رقابت و ضدانحصار در کشور با قدرت فراقوه‌ای و ساختار متناسب برای ریشه‌کنی انحصارات
5- تمرکززدایی مالی و اقتصادی در کشور
6- پیاده سازی دولت الکترونیک بویژه در گلوگاه‌های فساد و انحصار و رانت
7- خصوصی سازی واقعی در کشور و مراقبت از ایجاد انحصار بخشهای خصوصی شده
8- تدوین قانون تقویت رقابت‌پذیری در اقتصاد
... ادامه


♥♥Yeshimaa45♥♥
♥♥Yeshimaa45♥♥