نیاز

گروه عمومی · 257 کاربر · 5443 پست
#کلبه #تنهایی #من

بیشترین برچسب های استفاده شده

آخرین اعضا

ملحق شده اند
1396/02/25 - 22:30
ملحق شده اند
1395/08/3 - 12:30
ملحق شده اند
1394/01/2 - 20:12
ملحق شده اند
1393/12/16 - 20:12
ملحق شده اند
1393/10/17 - 00:52
ملحق شده اند
1393/08/15 - 23:24
ملحق شده اند
1393/08/15 - 21:31
ملحق شده اند
1393/07/12 - 21:44
ملحق شده اند
1393/06/2 - 08:36
ملحق شده اند
1393/05/23 - 13:50

ارسال به نیاز

ےِ בختر تابستونی
ےِ בختر تابستونی


سال نومی شود
زمین نفسی دوباره می کشد
برگ ها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زنند
و پرنده های خسته بر می گردند
و در این رویش سبز دوباره...من...تو...ما...
کجا ایستاده اییم
سهم ما چیست؟..
نقش ما چیست؟...
پیوند ما در دوباره شدن با کیست؟...
زمین سلامت می کنیم
و ابرها درودتان باد و
چون همیشه امیدوار...
امسال هم گذشت... کاش ارمغان روزهایی که گذست آرامشی باشد ازجنس خداوند
آرامشی که هرگز تمام نشود.
برای تک تک دوستانم سال خوبی آرزومندم.
ارزشمندترین مکان هایی که می توان در دنیا حضور داشت
درفکر کسی، درقلب کسی ودر دعای کسی است.
این مکان ها رابرایتان آرزومندم...
اگر باعث رنجش خاطر کسی شدم، عذر می خوام .... ادامه


اشتراک گذارنده ALMA72 و 11 نفر دیگر
❤✿نیاز✿❤
❤✿نیاز✿❤
s43.gif
s43.gif

آخر مي تواند بيندازد كه است. تند و تند ها ... و ها ... از ، نو شدن ها!

مي گويم #آدميزاد هم است. ميداند چند ديگر، و كه بيايد و ، مي كند به #آرام شدن ها و در خود ماندن ها، و و و كردن ها و هر روز تر شدن ها ... هنوز هر#سال، راه را مي رود. از نو براي نو شدن مي كند و از آمدن توي آب مي شود! را مي كند، سينش را مي چيند و بعد مي نشيند آن و #آئينه، آرزوهاي و اش را توي ، مي كند. كه هم، از آنهمه كه بر خودش و بارها و بارها انداخته است، هاي را مي بيند و به آن .
اين ها را، هاي را، از ...

s39.gif
... ادامه
IMG_20180304_004547_868.jpg


اشتراک گذارنده ALMA72 و 9 نفر دیگر
❤✿نیاز✿❤
❤✿نیاز✿❤
اشتراک گذارنده ALMA72 و 11 نفر دیگر
❤✿نیاز✿❤
❤✿نیاز✿❤


باشیم وسط یک دوستانه ها را کنیم راستم را که انداختم چشمهایت را کمی کنی و هیچ نداند من ام ... ؟؟

IMG_20180306_130359_846.jpg


اشتراک گذارنده ALMA72 و 11 نفر دیگر
ےِ בختر تابستونی
ےِ בختر تابستونی

از آدم های زندگی که خیلی دیر ناراحت می شوند، باید بی نهایت ترسید
این آدم ها یک بار برای همه چیز را دو دستی می گذارند و می روند

شاید اونا سخت ترین تنبیه رو در نظر بگیرند...

به قول آنا گالوادا
من آدم نرفتنم ... آدم دوست ماندن یا اصلا آدم دیر رفتنم
خیـلــــــــــــــــــی دیر
اما وقتی برم دیگه آدم برگشتن نیستم ...آدم مثل قبل شدن نیستم
.
... ادامه


اشتراک گذارنده fmz-mi و 14 نفر دیگر
سارا
سارا
اين نيز بگذرد

پادشاهي حكيم شهرش را فرا خواند و از او خواست كه جمله اي براي او بنويسد كه در همه ي لحظات آرامش بخش و تسلاي روحش باشد. حكيم انگشتر پادشاه را خواست و نوشته اي را درون انگشتر پادشاه قرار داد وبا او شرط كرد فقط زماني آن را باز كند كه احساس كرد به آن نياز مند است. چندي بعد جنگي ميان آن شهر و شهر همسايه در گرفت. جنگي سخت كه بايد به دشواري از پس آن بر مي آمدند متأسفانه جنگ رو به شكست مي رفت و پادشاه خسته و درمانده بالاي تپه اي به دام افتاد و در اوج نا اميدي به ياد انگشتر افتاد و آن را گشود و ديد كه در آن نوشته است اين نيز بگذرد

با خواندن اين جمله جان تازه اي گرفت و با تمام وجود به نبرد ادامه داد و سربلند و پيروز از جنگ بيرون آمد زمان بازگشت به شهرش مردم جشني برايش برپا كردند و او را غرق در شادي و سرور كردند. پادشاه در پوست خود نمي گنجيد و در همين حال احساس بزرگي و غرور او را فرا گرفته بود. باز به ياد انگشتر افتاد و آن را گشود و بار ديگر اين جمله را ديد: اين نيز بگذرد


اشتراک گذارنده fmz-mi و 2 نفر دیگر
سارا
سارا
رازتلخی که شب عروسی دختر خانواده تا صبح پنهان ماند
مرحوم لطیف با آقای عیسی در یک کوچه سکونت داشتند اولی مقنی (چاه کن) و دومی کشاورز بود. خانه مرحوم لطیف فقط یک اتاق داشت با یک دهلیز کوچک که با همسر و دو دختر و دو پسرش در آنجا زندگی می‌کردند و به‌قول بقیه همسایه‌ها هیچ وقت هم گله‌ای از روز گار نداشتند. جالب اینکه از همین چهار بچه با این وضع سخت زندگی به غیر از یکی از دخترها که بعداز گرفتن دیپلم خانه‌داری را انتخاب کرد؛ دو نفرشان معلم و دیگری به وکالت مشغول شدند.یکی از فرزندان پسر هنوز هم از مادر 85 با جان و دل مراقبت و نگهداری می‌کند. از طرفی محل سکونت آقا عیسی خانه‌ای وسیع با چند اتاق بزرگ بود و حتی در گوشه‌ای از حیاط یک واحد نقلی کوچک با یک اتاق هم داشت.

هیچ وقت این خانواده در رفتارشان برای خود نسبت به آن خانواده فخر فروشی نمی‌کردند، یک ماهی می‌شد در کوچه و خانه‌های آنها سور وساتی برپا بود، قراربود دختر بزرگ خانواده آقا لطیف به خانه بخت برود.عروسی‌های قدیم هم برای خودش حس وحال خاصی داشت اصلاً کوچه که هیچ، همه محله تا زمانی که عروس خانم را به خانه بخت بفرستند شادی می‌کردند همه اهالی عروس را عضوی از خانواده خود می‌دانستند. با وجود همه شادی‌ها، آقا لطیف وهمسرش از اینکه در خانه کوچک آنها امکان پذیرایی از همه میهمان‌ها نبود غصه می‌خوردند..

آقا عیسی و خانواده‌اش تا از این نگرانی همسایه خبردار شدند برای رفع این مشکل و به رغم اینکه مادربزرگ خانواده در بستر بیماری سختی بوده و توان حرکت هم نداشت و هرگونه سر و صدابرایش آزار و اذیت محسوب می‌شد؛ پیشنهاد می‌کنند مجلس جشن مردانه در خانه ایشان وجشن خانم‌ها در خانه عروس خانم برگزار شود. همه وحتی اهالی محل نیز از شنیدن خبر این پیشنهاد و قراری که گذاشته شده است خوشحال می‌شوند.... چند روز بعد جشن عروسی برگزار می‌شود.سر و صدای صبحگاهی فردای شب جشن در کوچه عادی به نظر نمی‌رسد برخی از همسایه‌ها اول فکر می‌کنند شاید مربوط به رفت وآمدهای میهمانان دیشب عروسی است اما نه صدای گریه خانم‌ها هم می‌آید، نکند خدای ناکرده اتفاقی برای عروس وداماد یا میهمانان افتاده باشد... ساعتی بعد با حضور زنان و مردان محله و فامیل جنازه مادربزرگ که همزمان با برگزاری جشن عروسی در خانه آقا عیسی، چشم از جهان فروبسته بود برای کفن ودفن داخل تابوت گذاشته شده و روی دوش مردانبه غسالخانه شهر برده می‌ شود.... آن شب پاسی از شب گذشته آقا عیسی متوجه مرگ مادرش می‌شود، او از همسرش می‌خواهد که به احترام شادی همسایه‌ها سکوت کند وهیچ گونه عکس العملی که نشان از سوگواری باشد از خود نشان ندهد و شریک واقعی زندگی او را در این غصه تا صبح همراهی می‌کند..امروز با خودم فکر می کنم، آیا می‌شود امیدوار بود که در زندگی مدرنیته شهری امروز عاطفه‌های همسایگی به افول نرسیده باشد؟
... ادامه


اشتراک گذارنده AVISA77 ham93
سارا
سارا
عابد و جوان
روزی حضرت عیسی (ع) از صحرایی می گذشت. در راه به عبادت گاهی رسید که عابدی در آنجا زندگی می کرد. حضرت با او مشغول سخن گفتن شد.
در این هنگام جوانی که به کارهای زشت و ناروا مشهور بود، از آنجا گذشت. وقتی چشمش به حضرت عیسی (ع) و مرد عابد افتاد، پایش سست شد و از رفتن باز ماند. همان جا ایستاد و گفت: خدایا من از کردار زشت خویش شرمنده ام. اکنون اگر پیامبرت مرا ببیند و سرزنش کند، چه کنم؟! خدایا عذرم را بپذیر و آبرویم را مبر.
مرد عابد تا آن جوان را دید سر به آسمان بلند کرد و گفت: خدایا! مرا در قیامت با این جوان گناه کار محشور نکن. در این هنگام خداوند به پیامبرش وحی فرمود که به این عابد بگو:
ما دعایت را مستجاب کردیم و تو را با این جوان محشور نمی کنیم، چرا که او به دلیل توبه و پشیمانی اهل بهشت است و تو به دلیل غرور و خودبینی، اهل دوزخ!

به نقل از: محمد غزالی، کیمیای سعادت، ج1


اشتراک گذارنده AVISA77 و 3 نفر دیگر
❤✿نیاز✿❤
❤✿نیاز✿❤
اشتراک گذارنده ALMA72 و 14 نفر دیگر