واحد-سوال-300x300.jpg thumb_HamMihan-201814910419721433901519755754.9669.jpg 85876544150265732381082975810.jpg centralgalactic512.jpg
داودرحمتی (آفلاين)

داودرحمتی فریاد میزند :

درباره

موارد دیگر
نام کاربری : davood_1370
نام کامل : داودرحمتی
امتیاز کاربری : 9170
جنسیت : مرد
27 ساله | 9 / 4 / 1370
وضعيت تاهل : متأهل

بیشترین برچسب های استفاده شده

بارکد اختصاصی

داودرحمتی
داودرحمتی
سؤالی که همه دارند:
لا يَغُرَّنَّكَ تَقَلُّبُ الَّذِينَ كَفَرُوا فِي الْبِلادِ (196) مَتاعٌ قَلِيلٌ ثُمَّ مَأْواهُمْ جَهَنَّمُ وَ بِئْسَ الْمِهادُ (197) لكِنِ الَّذِينَ اتَّقَوْا رَبَّهُمْ لَهُمْ جَنَّاتٌ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدِينَ فِيها نُزُلاً مِنْ عِنْدِ اللَّهِ وَ ما عِنْدَ اللَّهِ خَيْرٌ لِلْأَبْرارِ (198)، سوره مبارکه آل‌عمران؛ ترجمه: رفت‌وآمد پيروزمندانه كافران در شهرها تو را نفريبد. اين متاع ناچيزى است و سپس جايگاهشان دوزخ و چه بد جايگاهى است؟! ولى آن‌ها كه ایمان‌دارند و از پروردگارشان مى‏پرهيزند، براى آن‌ها باغ‌هایی از بهشت است، كه از زير درختان آن نهرها جريان دارد و هميشه در آن خواهند بود، اين نخستين پذيرايى است كه از خداوند به آن‌ها مى‏رسد و آنچه در نزد خدا است، براى نيكان بهتر است.
یک سؤال ذهن همه را با مشاهده محیط اطراف درگیر کرده چون زندگی‌هایی که برای کافران است را بازندگی خودشان مقایسه می‌کنند و می‌بینند آن‌ها در محیطی کاملاً مطلوب و مورد خواست خودشان زندگی می‌کنند، اما در مقابل مسلمین در سختی و مشقت به سر می‌برند، چرا این تفاوت بینشان وجود دارد و باایمان به خدا افراد باایمان باید در سختی زندگی کنند؟
خداوند در این سه آیه جواب این سؤال را داده که مسلمانان این فکر را به خود راه ندهند، دنیا مطاع بی‌ارزشی است که فقط پر کردن و خالی کردن شکم در زندگی دنیایی مهم است و قیمتی ندارد که بخواهند غصه بخورند به خاطر چیزی بی‌ارزش، جایگاه کافران آتش دوزخ است چون دست به هر جنایت و ظلمی می‌زنند، اما افراد باایمان از خداوند می‌پرهیزند و به خاطر ترس از غضب خداوند به دیگران ظلم نمی‌کنند سرانجام کارشان هم قرب و بهشت الهی است.
هر چیزی که از جانب خداوند متعال می‌آید همه خیر است و هر چه بدی و شر است از جانب خود انسان و یا افراد ظالم است که می‌خواهند به دیگران ضرر برسانند، آنچه خیر است در نزد خداوند برای نیکان بهتر است.
برای مطالعه دقیق و بیشتر مراجعه شود تفاسیر نور، نمونه، المیزان، البرهان شود.
واحد-سوال-300x300.jpg


اشتراک گذارنده fmz-mi و 5 نفر دیگر
داودرحمتی
داودرحمتی
اطاعت خداوند و اجر الهی:
فَاسْتَجابَ لَهُمْ رَبُّهُمْ أَنِّي لا أُضِيعُ عَمَلَ عامِلٍ مِنْكُمْ مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثى‏ بَعْضُكُمْ مِنْ بَعْضٍ فَالَّذِينَ هاجَرُوا وَ أُخْرِجُوا مِنْ دِيارِهِمْ وَ أُوذُوا فِي سَبِيلِي وَ قاتَلُوا وَ قُتِلُوا لَأُكَفِّرَنَّ عَنْهُمْ سَيِّئاتِهِمْ وَ لَأُدْخِلَنَّهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ ثَواباً مِنْ عِنْدِ اللَّهِ وَ اللَّهُ عِنْدَهُ حُسْنُ الثَّوابِ (سوره مبارکه آل عمران، آیه: 195)؛ ترجمه: خداوند درخواست آن‌ها را پذيرفت و فرمود: من عمل هيچ عمل‌کننده‌ای از شمارا، خواه زن باشد يا مرد ضايع نخواهم كرد، شما همگى همنوعید و از جنس يكديگر، آن‌ها كه درراه خدا هجرت كردند و از خانه‏هاى خود بيرون رانده شدند و درراه من آزار ديدند و جنگ كردند و كشته شدند سوگند ياد مى‏كنم، كه گناهان آن‌ها را مى‏بخشم و آن‌ها را در بهشت‌هایی كه از زير درختان آن نهرها جارى است، وارد مى‏كنم، اين پاداشى است از طرف خداوند و بهترين پاداش‌ها نزد پروردگار است.
خداوند به مؤمنینی که از مکه کوچ کردند و خودشان را به پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله برای یاری حضرت رساندند قدردانی می‌کند و می‌فرماید: اجر همه شما نزد خالقتان محفوظ است و از بین نمی‌رود، در روایات و شأن نزول این آیه آورده شده که منظور امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام است، مخصوصاً که علاوه بر این هجرت فداکاری‌های فراوانی را هم انجام داد.
خداوند به کسانی که خانه و کاشانه خودشان را ترک کرده‌اند نخستین قدم در حقشان بخشش گناهان و واردکردنشان در بهشت‌هایی است که زیر درخت‌هایش نهرها جاری است، نعمت فراوان الهی را به معنی واقعی می‌شود در آنجا احساس کرد و دید چون دنیا هیچ ارزشی در برابر نعمت‌های الهی و الطاف خداوند ندارد، ما باید در سایه اطاعت اوامر خداوند خودمان را پاک‌کنیم و بعدازآن وارد بهشت شویم چون بهشت محل پاکی و پاک ماندن است و تا شخصی پاک نشود وارد بر بهشت نمی‌شود.
قرآن زن و مرد را در مقام یکسانی می‌داند که دررسیدن به مقامات الهی تفاوتی بین مذکر و مؤنث نیست، نمی‌شود گفت که مرد زودتر از زن به مقامات الهی می‌رسد یا برعکس بلکه هرکدام به هراندازه‌ای که سعی کنند خداوند به آن‌ها پاداش می‌دهد بدون اینکه ذره‌ای حقشان ضایع شود و نادیده گرفته شود.
thumb_HamMihan-201814910419721433901519755754.9669.jpg


اشتراک گذارنده fmz-mi و 2 نفر دیگر
داودرحمتی
داودرحمتی
درخواست بخشیده شدن:
رَبَّنا إِنَّنا سَمِعْنا مُنادِياً يُنادِي لِلْإِيمانِ أَنْ آمِنُوا بِرَبِّكُمْ فَآمَنَّا رَبَّنا فَاغْفِرْ لَنا ذُنُوبَنا وَ كَفِّرْ عَنَّا سَيِّئاتِنا وَ تَوَفَّنا مَعَ الْأَبْرارِ (193) رَبَّنا وَ آتِنا ما وَعَدْتَنا عَلى‏ رُسُلِكَ وَ لا تُخْزِنا يَوْمَ الْقِيامَةِ إِنَّكَ لا تُخْلِفُ الْمِيعادَ (194)، سوره مبارکه آل عمران؛ ترجمه: پروردگارا، ما صداى منادى توحيد را شنيديم، كه دعوت مى‏كرد به پروردگار خود ايمان بياوريد و ما ايمان آورديم، اكنون كه چنين است پروردگارا، گناهان ما را ببخش، و ما را با نيكان و در مسير آنها بميران، پروردگارا، آنچه را به وسيله پيامبران ما را وعده فرمودى، به ما مرحمت كن، و ما را در روز رستاخيز رسوا مگردان، زيرا تو هيچگاه از وعده خود تخلف نمى‏كنى.
صاحبان خرد و عقل که راه راست و مستقیم را در پیش گرفته اند این را می دانند که رسیدن به کمال بدون وجود راهنما و راه بلد امکان ندارد، به همین دلیل بعد از شنیدن صدای راهنما او را اجابت می کنند و به گفته های او به خوبی گوش می دهند تا هدف مد نظرشان یعنی کمال را پیدا کنند.
فقط امام معصوم علیه السلام است که از لغزش ها در امان است و نمی تواند گناه کند ولی انسان های دیگر که ملکه عصمت را ندارند هر چقدر روی نفس خودشان کار کرده باشند از گناه دور هستند با همه این تفاسیر باز هم احتمال ارتکاب گناه و لغزش در وجود غیر معصوم هست، به همین دلیل انسان های خود ساخته از خداوند می خواهند که لغزش ناگهانی را ذات خداوند متعال ببخشد.
با وجود طلب بخشش از خداوند متعال پس پوشانده شدن گناه چه معنی می تواند پیداکند که ما از خداوند میخواهیم ستار العیوب باشد و گناهان ما را کسی نبیند تا رسوا شویم؟
جواب: قرآن کریم گناهان صغیره را لغزش به حساب آورده یعنی خردمند اول از خداوند از خداوند متعال طلب بخشش می کند و بعد از آن طلب از بین رفتن آثار صغیره را می کنند.
85876544150265732381082975810.jpg


اشتراک گذارنده fmz-mi و 5 نفر دیگر
داودرحمتی
داودرحمتی
خالق را هنوز پیدا نکرده اند:
در روايات اهل بيت نيز دستور داده شده كه هر كس براى نماز شب برمى‏خيزد اين آيات را تلاوت كند «1»
إِنَّ فِي خَلْقِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ اخْتِلافِ اللَّيْلِ وَ النَّهارِ لَآياتٍ لِأُولِي الْأَلْبابِ (190) الَّذِينَ يَذْكُرُونَ اللَّهَ قِياماً وَ قُعُوداً وَ عَلى‏ جُنُوبِهِمْ وَ يَتَفَكَّرُونَ فِي خَلْقِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ رَبَّنا ما خَلَقْتَ هذا باطِلاً سُبْحانَكَ فَقِنا عَذابَ النَّارِ (191)، سوره مبارکه ال عمران؛ ترجمه: مسلما در آفرينش آسمانها و زمين و آمد و رفت شب و روز، نشانه‏هاى روشنى براى صاحبان خرد و عقل است، همانها كه خدا را در حال ايستادن و نشستن و آن گاه كه بر پهلو خوابيده‏اند، ياد مى‏كنند، و در اسرار آفرينش آسمانها و زمين مى‏انديشند و مى‏گويند بار الها اين را بيهوده نيافريده‏اى، منزهى تو، ما را از عذاب آتش نگاه دار.
تمام آیات الهی که نازل بر قلب رسول و فرستاده اش شده اهمیت بسیار زیادی دارد و باید در همه آیات تفکر کرد نه تنها در آیات بلکه در کلمه به کلمه قرآن کریم باید تفکر و تدبر داشت، بزرگ ترین نشانه برای هدایت بشر و شناخت خداوند متعال تفکر در رفت و آمد شب و روز است که چگونه این اتفاق می افتد باید به این مورد مهم توجه بسیار زیادی داشت، برهان نظم دلیل بسیار خوبی است برای اثبات و پی بردن به وجود خداوند.
تفکر حیات بخش و زنده کننده ای که در قرآن کریم آمده به یاد خدا بودن در همه حالات است حالت ایستاده و نشسته، هنگام خوابیدن به پهلو در خلوت و ... از جاهایی که بشر می تواند به یاد خالق خود و موجودات عالم باشد.
دانشمندان و منجمان بزرگترین ستاره ها و کواکب را شناخته اند و پیدا کرده اند اما متأسفانه هنوز پی به خالق این کرات نبرده اند، بدن انسان را شناخته اند اما خالق بدن را هنوز نشناخته اند، ساختمان و بنای آن را شناخته اند اما هنوز بنا و معمار دنیا را پیدا نکرده اند.
----------------
1- تفسير نور الثقلين و مجمع البيان.
centralgalactic512.jpg


اشتراک گذارنده Hana1364 و 6 نفر دیگر
داودرحمتی
داودرحمتی
پاداش و تعریف کار نکرده:
لا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ يَفْرَحُونَ بِما أَتَوْا وَ يُحِبُّونَ أَنْ يُحْمَدُوا بِما لَمْ يَفْعَلُوا فَلا تَحْسَبَنَّهُمْ بِمَفازَةٍ مِنَ الْعَذابِ وَ لَهُمْ عَذابٌ أَلِيمٌ (188) وَ لِلَّهِ مُلْكُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ اللَّهُ عَلى‏ كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدِيرٌ (189)، سوره مبارکه آل عمران؛ ترجمه: گمان مبر آنها كه از اعمال زشت خود خوشحال مى‏شوند و دوست دارند در برابر كار نيكى كه انجام نداده‏اند مورد ستايش قرار گيرند از عذاب الهى بركنارند، بلكه براى آنها عذاب دردناكى است و حكومت آسمانها و زمين از آن خدا است و خدا بر همه چيز توانا است.
خداوند متعال افرادی را که عمل بد انجام می دهند به دو دسته تقسیم کرده: 1- کسانی که بعد از ارتکاب عمل پشیمان شده و از خداوند طلب آمرزش می کنند و افسوس می خورند به خاطر انجام عمل زشت، 2- کسانی بعد از ارتکاب پشیمان نمی شوند و حتی خوشحال هم هستند از دیگران طلب می کنند تا از آنها تعریف کنند که فلانی می خواست کار بسیار خوبی را انجام بدهد اما نتوانست؛ خداوند به دسته دوم وعده عذاب داده است.
این دسته دوم در زمان حیات وجود مقدس پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله کسانی بودند که به بهانه های مختلف به جنگ نمی رفتند و کاری برای اسلام انجام نمی دادند، بعد از برگشتن مسلمین از جنگ نزد آنها رفته و می گفتند اگر ما در جنگ بودیم چنین و چنان می کردیم، ای کاش مشکلی پیش نمی آمد تا ما هم در جنگ شرکت می کردیم و...، خداوند این ها را اهل نجات نمی شمارد و حتی وعده عذابی سخت هم به آنها داده است.
در آخر مومنان را تشویق می فرماید و کافران را تهدید، همه چیز از آن خداست و مالک حقیقی و علی الاطلاق خداوند است مومنین بدانند که خداوند پاداش اعمالشان را می دهد و منافقان بدانند که نتیجه اعمالشان را باید از خداوند متعال و قادر بگیرند.
index.png


اشتراک گذارنده Hana1364 و 5 نفر دیگر
داودرحمتی
داودرحمتی
پیمان گرفتن و عهدشکنی یهود:
وَ إِذْ أَخَذَ اللَّهُ مِيثاقَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتابَ لَتُبَيِّنُنَّهُ لِلنَّاسِ وَ لا تَكْتُمُونَهُ فَنَبَذُوهُ وَراءَ ظُهُورِهِمْ وَ اشْتَرَوْا بِهِ ثَمَناً قَلِيلاً فَبِئْسَ ما يَشْتَرُونَ (سوره مبارکه آل عمران، آیه: 187)؛ ترجمه: هنگامی‌که خداوند از اهل كتاب پيمان گرفت كه حتماً آن را براى مردم آشکارسازید و كتمان نكنيد، اما آن‌ها آن را پشت سر افكندند و به بهاى كمى مبادله كردند، چه بد متاعى خريدند؟
پوشاندن حق کار همیشگی یهود تا به امروز بوده و هیچ‌گاه دست از این کار برنداشته‌اند، در این آیه شریفه خداوند عهدشکنی و گناهی دیگر از یهودیان را به پیامبر خود بازگو می‌کند، جالب این است که در این آیه شریفه خداوند از «لَتُبَيِّنُنَّهُ» در لسان عربی از لام قسم و نون تشدیددار (نون تأکید ثقیله) استفاده کرده که این دو خود تأکید فراوان است و بعد با «لا تَكْتُمُونَهُ» بار دیگر تأکید می‌کند که کتمان نکنند، یعنی حجت را بر آن‌ها تمام کرده و فرموده که به‌هیچ‌وجه نباید سرپیچی کنند.
وقتی کسی بخواهد به برنامه‌ای عمل کند و آن را در زندگی مورداستفاده قرار دهد کتاب و برنامه را جلوی دید و پیش روی خودش می‌گذارد و برعکس آن یعنی پشت سر گذاشتن نشان‌دهنده بی‌اهمیت بودن و عمل نکردن به آن است، با همه تأکیدها اما یهودیان کلام پیامبران خودشان و کتب آسمانی فرستاده‌شده را کنار گذاشتند و خداوند متعال از این تعبیر جالب پشت سر گذاشتن استفاده نمود.
درست است که روی این آیه با دانشمندان یهود و نصرت است اما کلام خدا مختص به آن‌ها نیست بلکه روی دیگر آن با علمای مذهبی دین شریف اسلام است تا آن‌ها علمی را که می‌دانند نشر کنند و به همه بگویند تا حقایق اسلام و معارف آن بازگو گردد، وظیفه علمای دینی نشان دادن عمق مطالب دینی است نه اینکه کتمان کردن آن، از پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و اله روایت‌شده است که فرمودند: مَن كُنتُم عِلماً عَن أَهلِهِ‏ أَلجَمَ‏ يَومُ القِيَامَةِ لِجَاماً مِن نَارٍ.
هر كه علمى را از اهل آن نهان دارد روز قيامت لگامى از آتش‌بر او زنند (1).
برای مطالعه بیشتر مراجعه شود به تفاسیر مجمع‌البیان، نور، نمونه، ذکر مبارک.
--------------------------
1- نهج الفصاحة، ص: 749.
images.jpg


اشتراک گذارنده Hana1364 و 4 نفر دیگر
داودرحمتی
داودرحمتی
دنیا محل دائمی آزمایش است:
لَتُبْلَوُنَّ فِي أَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ وَ لَتَسْمَعُنَّ مِنَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتابَ مِنْ قَبْلِكُمْ وَ مِنَ الَّذِينَ أَشْرَكُوا أَذىً كَثِيراً وَ إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا فَإِنَّ ذلِكَ مِنْ عَزْمِ الْأُمُورِ (سوره مبارکه آل‌عمران، آیه: 186)؛ ترجمه: به‌طور مسلم در اموال و نفوس خود آزمايش مى‏شويد و از آن‌ها كه پيش از شما كتاب آسمانى داده شدند يعنى يهود و همچنين از آن‌ها كه راه شرك پيش گرفتند سخنان آزاردهنده فراوان خواهيد شنيد، و اگر استقامت كنيد و تقوی‌پیشه سازيد شايسته‏تر است زيرا این‌ها از كارهاى محكم و قابل‌اطمینان است.
با مهاجرت مسلمانان از مکه به مدینه خانواده و اموال آن‌ها مورد اذیت و آزار مشرکین مکه قرار گرفت، وقتی به مدینه رسیدند مورد اذیت و آزار یهودیان و مسیحیان قرار گرفتند تا جایی که کعب بن اشرف شاعری بود در مدینه و یهودی با اشعار توهین‌آمیز و زشت آن‌ها را اذیت می‌کرد، حتی نوامیس مسلمانان را موضوع اشعار خودش قرار می‌داد و حرف‌های بسیار زشتی را به آن‌ها می‌گفت تا اینکه پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله دستور قتل کعب بن اشرف را داد.
خداوند به پیامبر دستور داد تا مسلمانان را باخبر کند با شنیدن حرف‌های گزاف و بیهوده سست نشوند، چون این حرف‌ها هم نشانه‌ای بود برای آزمایش مسلمین عده‌ای صبر می‌کردند و تقوی‌پیشه می‌کردند و زبان به شکایت باز نمی‌کردند اما عده‌ای در خلوت گله و شکایت می‌کردند و این نشان‌دهنده بی‌صبری آن‌ها بود و بی‌تقوا بودنشان بود، چون پیامبر در مواقع موردنیاز اقدامات لازم را انجام می‌داد مثل دستور قتل کعب شاعر.
صبر و تقوا دو عنصری است که برای رستگاری و رسیدن به اهداف اسلام نام‌برده شده، باهم بودن این دو است که باعث خوشبختی و رسیدن به مقام رضایت الهی می‌شوید و یکه و تنها بودنشان سود چندانی برای انسان ندارد.
photo_2015-09-17_07-27-08_268767.jpg


اشتراک گذارنده sogand7123 و 6 نفر دیگر
داودرحمتی
داودرحمتی
قانون کلی برای همه:
كُلُّ نَفْسٍ ذائِقَةُ الْمَوْتِ وَ إِنَّما تُوَفَّوْنَ أُجُورَكُمْ يَوْمَ الْقِيامَةِ فَمَنْ زُحْزِحَ عَنِ النَّارِ وَ أُدْخِلَ الْجَنَّةَ فَقَدْ فازَ وَ مَا الْحَياةُ الدُّنْيا إِلاَّ مَتاعُ الْغُرُورِ (سوره مبارکه آل‌عمران، آیه: 185)؛ ترجمه: هر كس مرگ را مى‏چشد و شما پاداش خود را به‌طور كامل در روز قيامت خواهيد گرفت، پس آن‌ها كه از تحت جاذبه آتش دوزخ دور شدند و به بهشت وارد گشتند نجات‌یافته و به سعادت نائل شده‏اند، وزندگی دنيا چيزى جز سرمايه فريب نيست!
خداوند متعال اولین قدم در این آیه شریفه به قانون کلی مرگ برای همه مخلوقات عالم دارد، همه مخلوقاتی که خلق‌شده‌اند فرشتگان، انسان‌ها و... روزی خواهند مرد، استفاده از چشیدن یعنی احساس به‌طور کامل حال برای بعضی‌ها تلخ است و بعضی شیرین، چشیدن تفاوت دارد با بقیه احساس چون گاهی انسان غذایی یا شیئی را می‌بیند اما نمی‌چشد در اینجا که فرموده می‌چشند یعنی کاملاً با تمام وجود احساس می‌کنند.
مرحله بعد از مرگ جزا و پاداش اعمال انجام‌شده توسط انسان است، ما اجر همه کارهایمان را در سرای قیامت و روز رستاخیز می‌گیریم اما عالم برزخ (عالمی که در میان دنیا و روز قیامت واقعه شده است) جزای بعضی از اعمال را خواهیم دید و مقدار کمی در آنجا پاداش اعمال نیک و بد را خواهیم دید.
گویا آتش دوزخ جاذبه‌ای دارد که اعمال بدانسان باعث گرفتاری و کشیدن به‌سوی آتش دوزخ می‌شوند ازاین‌رو خداوند متعال این را به ما فرمود تا آگاه باشیم که اعمال صورت گرفته از سوی ما است که باعث کشیده شدن و افتادن داخل دوزخ می‌شوند، کسانی که از این آتش جان سالم به درببرند از مرحله بزرگی دور شده‌اند.
تمام این هشدارها برای نفروختن آخرت و سرای ابدی با این دنیای پست و ناچیز است، انسان نباید سرمایه باارزشی را از دست بدهد و چیز بی‌ارزشی را به دست بیاورد.
index.jpg


اشتراک گذارنده sogand7123 و 7 نفر دیگر
داودرحمتی
داودرحمتی
بهانه جویی بنی اسرائیل:
الَّذِينَ قالُوا إِنَّ اللَّهَ عَهِدَ إِلَيْنا أَلاَّ نُؤْمِنَ لِرَسُولٍ حَتَّى يَأْتِيَنا بِقُرْبانٍ تَأْكُلُهُ النَّارُ قُلْ قَدْ جاءَكُمْ رُسُلٌ مِنْ قَبْلِي بِالْبَيِّناتِ وَ بِالَّذِي قُلْتُمْ فَلِمَ قَتَلْتُمُوهُمْ إِنْ كُنْتُمْ صادِقِينَ (183) فَإِنْ كَذَّبُوكَ فَقَدْ كُذِّبَ رُسُلٌ مِنْ قَبْلِكَ جاؤُ بِالْبَيِّناتِ وَ الزُّبُرِ وَ الْكِتابِ الْمُنِيرِ (184)، سوره مبارکه آل عمران؛ ترجمه: اين ها همان ها هستند كه گفتند خداوند از ما پيمان گرفته كه به هيچ پيامبرى ايمان نياوريم تا اين معجزه را انجام دهد قربانى بياورد كه آتش صاعقه آسمانى آن را بخورد! بگو پيامبرانى پيش از من دلايل روشن و آنچه را گفتيد آوردند پس چرا آنها را به قتل رسانيديد اگر راست مى‏گوئيد؟! پس اگر بهانه‏جويان تو را تكذيب كنند چيز تازه‏اى نيست رسولان پيش از تو را تكذيب كردند همانها كه دلايل آشكار و نوشته‏هاى متين و محكم و كتاب روشنى بخش آورده بودند.
یهود همیشه برای قبول نکردن اسلام و آیین حق دست به دامان بهانه هایی می شد که هیچ اساس و منطقی نداشت و هیچ عقل سالمی آن را قبول نمی کرد، یکی دیگر از آن بهانه هایی که به اصطلاح بنی اسرائیلی است به گفته بزرگان یهود که به خدمت پیامبر صلی الله علیه و آله رسیدند و گفتند: در تورات نوشته شده که شما یهودیان نباید به پیامبری ایمان بیاورید مگر که قربانی با خود بیاورد و صاعقه ای آسمانی آن را در جلوی چشمان شما بسوزاند.
جواب بسیار زیبای قرآن به آنها: ای پیامبر صلی الله علیه و آله به آنها بگو پیامبرانی که قبلا آمده بودند از آنها معجزه خواستید و آنها هم آوردند، با تمام این تفاسیر که در خواست معجزه نشان دادن را قبول می کردند اما شما باز هم آنها را به قتل رساندید و کشتید.
بهانه تراشی کار بنی اسرائیل است آنها کتاب های بسیاری را دیدند اما انکار کردند، نشان دادن معجزه برای اثبات بر حق بودن پیامبران الهی لازم است اما وقتی بارها و بارها معجزه دیدند و نپذیرفتند دیگر چه نیازی به معجزه است؟!
امروزه هم بسیاری از مردم به سمت تفکرات یهودیت و بنی اسرائیل رفته اند با اینکه در قرآن به تفکرات ضد دینی و ناسالم آنها اشاره شده است.
nf00359534-1.jpg


اشتراک گذارنده nazoknaranji و 7 نفر دیگر
داودرحمتی
داودرحمتی
مسخره کردن خدا:
لَقَدْ سَمِعَ اللَّهُ قَوْلَ الَّذِينَ قالُوا إِنَّ اللَّهَ فَقِيرٌ وَ نَحْنُ أَغْنِياءُ سَنَكْتُبُ ما قالُوا وَ قَتْلَهُمُ الْأَنْبِياءَ بِغَيْرِ حَقٍّ وَ نَقُولُ ذُوقُوا عَذابَ الْحَرِيقِ (181) ذلِكَ بِما قَدَّمَتْ أَيْدِيكُمْ وَ أَنَّ اللَّهَ لَيْسَ بِظَلاَّمٍ لِلْعَبِيدِ (182)، سوره مبارکه آل عمران؛ ترجمه: خداوند سخن آنها را كه گفتند خدا فقير است و ما بى‏نيازيم، شنيد، آنچه را آنها گفتند خواهيم نوشت و همچنين به قتل رسانيدن پيامبران را به ناحق مى‏نويسيم و به آنها مى‏گوئيم بچشيد عذاب سوزان را، اينها بخاطر چيزى است كه دستهاى شما از پيش فرستاده و خداوند به بندگان خود ستم نمى‏كند.
پیامبر صلی الله علیه و آله یکی از اصحابش را برای تبلیغ دین اسلام به سوی یهودیان فرستاد با نامه ای که به دستور حضرت تنظیم شده بود برای دعوت یهود، وقتی او با یکی از دانشمندان بزرگ یهودی ملاقات کرد او در جواب گفت: اگر این گونه باشد خدا به اموال ما نیاز دارد و خود خدا هم ربا خوار است، با این الفاظ مسخره کننده او را بیرون انداخت.
بعد این آیه شریفه نازل شد که اگر سخنان خودشان را انکار کنند در پیشگاه خداوند که نمی توانند دروغ بگویند و منکر حرف های خودشان بشوند، چون تمام حرف های آنها نوشته می شود و باقی می ماند تا بر علیه خودشان از آن استفاده کنند، مکتوب ونوشته شدن در پیشگاه خدا به معنی همین نوشته شدن نیست شاید هم به معنی قانون « انرژی و ماده» باشد که اثر همه چیز باقی می ماند، شاید هم به معنی تجسم اعمال باشد که ادله خداوند به واسطه تجسم همین اعمال است که انجام می دهیم. (1)
خداوند این را در آیات مختلفی یاد آوری کرده و باز هم این را می فرماید: هیچ ظلمی از جانب خدا به بندگانش نیست بلکه هر کاری که شما انجام می دهید و هر بلایی که بر سر شما می آید به خاطر اعمال خودتان است و نتیجه اعمال صورت گرفته از خودتان است.
------------------------------------
1-برای مطالعه نسبت به این قوانین و بررسی بیشتر آیه و تفسیر آن مراجعه شود به تفاسیر نور، مجمع البیان، المیزان، البرهان، فرات کوفی، العیاشی.
images1111111111.jpg


اشتراک گذارنده nazoknaranji و 17 نفر دیگر