دانستنیها

گروه عمومی · 76 کاربر · 1708 پست
سلام..باهم بخوانیم باهم بدانیم باهم بسازیم........

بیشترین برچسب های استفاده شده

آخرین اعضا

ملحق شده اند
1394/09/24 - 01:45
ملحق شده اند
1394/04/31 - 03:04
ملحق شده اند
1394/02/28 - 16:24
ملحق شده اند
1394/01/2 - 22:31
ملحق شده اند
1392/03/12 - 20:03
ملحق شده اند
1392/03/10 - 19:06
ملحق شده اند
1392/03/8 - 17:57
ملحق شده اند
1391/10/7 - 20:37
ملحق شده اند
1391/10/7 - 16:59

ارسال به دانستنیها

omid123
omid123
وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‏اند مرده مپندار بلكه زنده‏اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى‏شوند
سوره آل عمران آیه 169

ما بر مبنای قران که شهیدان را زنده می داند، به شهدای راه اسلام و به خصوص شهدای کربلا سلام کرده و با آنان حرف می زنیم و توسل می جوییم.
ویژگی های شهید در روایات:
1.اولین قطره خونش باعث آمرزش گناهانش می شود
2.به لباس های بهشتی آراسته می گردد.
3. معطر به خوشبوترین عطرها می گردد.
4. پرده ها کنار رفته و به وجه خدا نظاره می کند.
5. در روز قیامت شهید مقام شفاعت داردادعونی استجب لکم
... ادامه


اشتراک گذارنده shivajooon
omid123
omid123
سوره «کوثر» سه آیه دارد و مشهور آن است که در مکه نازل شده است؛ علت نزولش تسلی خاطر به پیامبر اسلام(ص) در برابر کسانی است که آن حضرت را ابتر(بدون ذریه) می‌خواندند. مفسران برای کوثر تفسیرهای متعددی ارائه کردند که به نظر می‌رسد تفسیر کوثر به نسل و ذریه مناسب‌تر باشد؛ به دلیل آن‌که در آیه سوم می‌گوید دشمنان تو ابترند. خداوند در مقابل کوثری که به پیامبر(ص) عنایت کرده، می‌فرماید در برابر شکرانه آن نماز بخوان و قربانی کن.


اشتراک گذارنده shivajooon
TC
TC
آی _ آی!!! تعجب نکنید این نام یک میمونی است که لقب زشت ترین میمون را به خود اختصاص داده!!

آی - آی نوعی میمون بومی ماداگاسکار است که در سواحل شرقی این جزیره زندگی می کند. این جاندار همانند جوندگان دندان های بلندی دارد .

آی - آی در ابتدا به تنه ی درختان ضربه ی آهسته ای می زند و بعد از پیدا کردن جایی مناسب با دندان آن قسمت را جویده و با انگشت میانه درازش آن غذا که می تواند لارو حشرات یا چیز دیگری باشد را بیرون می کشد.آی - آی ها تنها جنس از خانواده ی خیس‌بینیان می باشند و این جاندار تنها گونه باقی مانده از آن جنس است و گونه ی دیگر که ( Daubentonia robusta ) نام دارد، حدود ۱۰۰۰ سال پیش منقرض شده است.

آی - آی در جنگل های بارانی واقع در ماداگاسکار زندگی می کند، این جاندار حدود ۲.۵ کیلوگرم وزن دارد. ی - این جاندار نیم ساعت قبل از غروب آفتاب یا ۳ ساعت بعد از آن شروع به جستجوی غذا می کند و ۸۰ ٪ شب را به این کار میپردازد به گونه ای که آنها هر شب حدود ۴ کیلومتر در بین درختان حرکت می کنند. غذای آنها معمولا آجیل است ولی لارو، میوه، شهد گل، دانه ی میوه و قارچ نیز می خورد.


اشتراک گذارنده pari
TC
TC
هند که دارای تنوع قومی و فرهنگی گسترده ای است با عجایب مختلفی نیز مواجه است از جمله آنکه این نقیصه مادرزادی در یک مرد حالا به عنوان قدرت ماورایی در نزد عده ای از مردم بی اطلاع شناخته شده است.

مرد هندی با دم ۳۵ سانتی متری به عنوان انسان ماورایی پرستیده می شود. یک مرد ۳۵ ساله هندی به نام چاندر اورائون که به شکل مادر زادی داری یک دم بوده و این دم به مرور زمان طولانی تر شده اینک به دلیل داشتن این دم مو دار به عنوان نمادی از داشتن قدرت ماورایی مورد توجه و پرستش واقع شده است.

هند که دارای تنوع قومی و فرهنگی گسترده ای است با عجایب مختلفی نیز مواجه است از جمله آنکه این نقیصه مادرزادی در یک مرد حالا به عنوان قدرت ماورایی در نزد عده ای از مردم بی اطلاع شناخته شده است.

مردم از صدها مایل دورتر به بنگال غربی سفر می کنند و در برابر اقامتگاه این مرد صف می کشند تا بتوانند برای لحظه ای دم این مرد را لمس کنند. این مرد هندی این دم را هدیه خدا به خودش می داند.


TC
TC
یکی از رمانتیک‌ترین جاهای دنیا، در اوکراین قرار دارد، این محل یک رستوران شیک، یک خیابان قدیمی زیبا، یک عمارت باستانی یا یک چشم‌انداز صد در صد طبیعی نیست، بلکه جایی است که به کمک طبیعت و یکی از دست‌ساخته‌های بشر، به صورت کاملا تصادفی ایجاد شده است!


TC
TC
یک پل عابر پیاده جالب در چین به بهربرداری رسید. این پل غول پیکر دور تا دور میدان بزگ شهر را بهم می دوزد. این پل در مرکز شهر شانگهای ساخته شده است.


TC
TC
هتل کاستا ورده در کاستاریکا یکی از منحصر به فردترین هتل ها در سبک خود می باشد که در حاشیه اقیانوس واقع شده است.


pari
pari
در این مقاله روانشناسی با شناخت آدمهای دروغگو آشنا شوید

1:هنگامی که بحث عوض میشود دروغگو راحت تر میشود و احساس بهتری پیدا میکند

2:اگر او را به ناحق متهم کنید برآشفته نمیشود

3:از عبارتهایی مانند راستش را بخواهی یا اگر بخواهیم راستش را بگوییم استفاده میکند

4:برای سوال هایتان جواب حاظر و آماده دارد

5:برای اینکه از جواب دادن طفره برورد از شما میخواهد سوالتان را تکرار کنید

6:گفته هایش نامعقول به نظر میرسد

7: گفته هایش را اینگونه شروع میکند نمیخواهم فکر کنی که..

8:وقتی نمیتواند چیزی را که از او خواسته اید به شما بدهد

یک انتخاب به اصطلاح خودش بهتر راذ به شما پیشنهاد میکند

9:برای اینکه نگرانی شما را رفع کند از شوخی و گوشه کنایه استفاده میکند

10:اعدادی که در گفته هایش استفاده میکند معمولا یکسان یا مضربی از یکدیگر هستند
... ادامه


اشتراک گذارنده niosha
pari
pari
اگر به سلامتی و بهداشت خود اهمیت میدهید این موضوع مخصوص شماست :آیا میدانید ممکن است با جویدن آدامس دچار یک بیماری مهلک شوید این مطلب را بخوانید :پزشکان در بررسی علل ابتلای نوجوانان به سردردهای میگرنی دریافتند که جویدن آدامس می‌تواند یکی از دلایل آن باشد. و شاید بتوان گفت دلایل اصلی آن پزشکان در این بررسی روی 30 داوطلب 6 تا 19 ساله که از میگرن‌ مزمن رنج می‌بردند و به جویدن روزانه آدامس نیز عادت داشتند، درخواست کردند تا مدت یک ماه از جویدن آدامس خودداری کنند. پس از اتمام این دوره یک ماهه مشخص شد که در 26 نفر از این بیماران بهبودی چشمگیری حاصل شد. همچنین برای روشن شدن بیشتر نتایج این بررسی از تعدادی از آنان درخواست شد پس از گذشت دو هفته مجددا جویدن آدامس را شروع کنند که پس از چند روز دوباره سردردهای این نوجوانان آغاز شد.و این بسیار برای پزشکان عجیب بود


pari
pari
عدد مرموز ۶۱۷۴
در ۱۳۲۸ خورشیدی، ریاضیدان هندی، Kaprekar، فرآیندی را ابداع کرد که به عملیات Kaprekar شهرت یافت.
در این عملیات، ابتدا عددی ۴ رقمی بایستی انتخاب شود؛ با این شرط که تمام ارقام با یکدیگر یکسان نباشند پس از انتخاب عدد، بایستی ارقام آن عدد را به صورت بزرگترین و کوچکترین عدد مرتب کنیم. مثلا، اگر عدد ۸۴۵۷ را انتخاب کردید، بزرگترین ترتیبش می‌شود: ۸۷۵۴ و کوچکترین ترتیب نیز می‌شود: ۴۵۷۸٫ سرانجام، بایستی این دو عدد را از یکدیگر کم کنیم تا عددی جدید به دست آید و این مرحله را تکرار کنیم.
عملیات ساده‌ای است، اما Kaprekar متوجه موضوعی شگفت‌انگیز شد. عملیات اندکی طولانی‌تر می‌شود اما باز به همان نتیجه رسیدیم؛ یعنی عدد ۶۱۷۴٫ اگر اعداد دیگر را نیز امتحان کنید همواره به ۶۱۷۴ خواهید رسید؛ این همان اتفاق عجیبی بود که Kaprekar آن را کشف کرد.

این عملیات حداکثر ممکن است ۷ مرحله تکرار شود. بیشتر اعداد ۴ رقمی بدون ارقام تماما یکسان (۲۱۲۴ عدد) سه مرحله‌ای به ۶۱۷۴ می‌رسند، پس از آن ۱۹۸۰ عدد ۷ مرحله‌ای به این نتیجه می‌رسند.در اعداد سه رقمی به 495 میرسید