منتظران

گروه عمومی · 63 کاربر · 2427 پست
قال امام مهدی (عج) عليه السلام : إ نّا نُحيطُ عِلْما بِاءنْبائِكُمْ، وَلايَغْرُبُ عَنّا شَيْئىٌ مِنْ اءخْبارِكُمْ. فرم..

بیشترین برچسب های استفاده شده

آخرین اعضا

ملحق شده اند
1394/09/24 - 02:05
ملحق شده اند
1394/04/31 - 03:02
ملحق شده اند
1394/02/28 - 16:23
ملحق شده اند
1394/01/2 - 22:05
ملحق شده اند
1392/05/13 - 14:11
ملحق شده اند
1392/05/6 - 18:14
ملحق شده اند
1392/05/6 - 17:11
ملحق شده اند
1392/03/29 - 01:44
ملحق شده اند
1392/03/18 - 15:27
ملحق شده اند
1392/03/15 - 15:33

ارسال به منتظران

یا حسنMOHSEN
یا حسنMOHSEN
حضرت وقتى ترور گردید و فرقش شکافته شد و در بستر خوابید بدیهى است که ضاربش, ابن ملجم مرادى که دستگیر شد , مورد بغض و نفرت خانواده ى على (ع) و دوستانش بود, اگر اهل مطالعه هستید, بروید مطالعه کنید و ببینید على بن ابى طالب (ع) در این دو روزى که زنده بودند چند مرتبه حال ابن ملجم را پرسید و سفارش کرد که مبادا با ضارب من رفتار غیر انسانى کنید! گاهى که در آن حالت ضعف , در اثر سرایت سم از طریق شمشیر زهرآلود به بدنش , به هوش مىآمد, جزء سؤالاتى که مى کرد, مى فرمود : حال ابن ملجم مرادى چگونه است ؟! و مى فرمود : صبر کنید. اگر من زنده ماندم, خودم مى دانم با او چه کنم و اگر مردم, وارثم شما هستید که با او هر طور خواستید عمل کنید, او یک آدم کشته است , شما هم یک آدم را مى توانید
بکشید. وقتى که برایش غذا یا شیر مىآوردند مقدارى از آن را مى خورد و مى فرمود : بقیه را براى ابن ملجم ببرید! با اینکه سفارش کرده بود و به او غذا مى دادند, با این وجود مى خواست مطمئن شود که مبادا اگر سنگى و تشنگى بکشد و بى غذا بماند.
با توجه به اینکه ابن ملجم ضارب و قاتل حضرت است با او اینطور عمل مى کند! اگر شما امروز در همه ى دنیا توانستید از مدعیان عدالت, شخصیتى پیدا کنید که حتى گوشه اى از زندگى اش با على بن ابى طالب (ع) سازگار باشد, بعد بیایید بگویید : چرا شما این قدر از حضرت على (ع) صحبت مى کنید؟


اشتراک گذارنده AmirKazemi و 3 نفر دیگر
یا حسنMOHSEN
یا حسنMOHSEN
اظهارات ابن ابى الحدید در فضایل على (ع)
در قرن ششم و هفتم هجرى , دانشمند متکلم و مورخ معتزلى, ابن ابى الحدید, رامى بینیم , این دانشمند معتزلى در مورد على بن ابى طالب (ع) اظهاراتى کرده و مطالبى گفته که اگر یک شیعه اینگونه اظهار نظر مى کرد, جامعه ى شیعه او را به غلو و افراط متهم مى کردند.
او کتاب معروف نهج البلاغه را در بیست جلد شرح کرده و الان در اختیار همه هست وهر کس بخواهد, مى تواند آن را بخواند; و نیز این مرد, شاعر
بسیار نیرومندى است که در وصف على بن ابى طالب (ع) هم شعر گفته است.
اشعارش با این بیت شروع مى شود :
یا برق إن جئت الغریَ فقل له
أتراک تعلم من بأرضک مودع نجف
خطاب مى کند و به برق مى گوید : اگر به نجف رفتى و گذرت به آنجا افتاد, به بگو: مى دانى که در دل تو چه کسى خوابیده است؟ بعد شروع مى کند و مى گوید که چه کسى آنجا خوابیده است :
فیک ابن عمران الکلیم و بعده
عیسى یقفّیه و أحمد یتبع
فیک الإمام المرتضى فیک الوصیَ
المجتبى فیک البطین الأنزع
بل فیک جبرئیل و میکال
و إسرافیل و الملأ المقدَس أجمع
بل فیک نور اللّه جلّ جلاله
لذوی البصائر یستشفّ و یلمع
اینجا آدم, ابراهیم , نوح, موسى و عیسى (ع) و نیز پیغمبر خاتم (ص) خوابیده امام مرتضى و وصى برگزیده و منبع علم و برى از شرک در اینجا قرار گرفته است.
اینجا جبرئیل , اسرافیل و میکائیل (ع) است.
بلکه نور خدا, اینجا در زمین فرو رفته است که با دیده هاى صاحب بصیرت قابل درک است .
بعد همه ى آن معجزاتى را که شیعه براى على بن ابى طالب (ع) نقل کرده, در شعرش مىآورد:
هذا هو النور الذى أضواؤه
کانت بجبهة آدم تتلألؤ
این کسى است که نورش در جبهه ى آدم مى درخشید.
و بعد, از شجاهت , زهد, تقوا و عدالت امام و از قربش به خدا و پیغمبر (ص) سخن مى گوید .در این زمینه نقل تاریخ است که عده اى از افراطیون سنى, ابن ابى الحدید را به خاطر همین شعرش تکفیر کردند و کشتند حالا نمى دانم که اینطور باشد یا نه؟ این , نظر یک نفر اهل علم و ادب و تاریخ است که نمى شود او را متهم به این کرد که درباره ى على بن ابى طالب (ع) با تعصب شیعى حرف زده باشد.
... ادامه


اشتراک گذارنده AmirKazemi nazninm
یا حسنMOHSEN
یا حسنMOHSEN
ده فضیلت امام علی علیه السلام

در کلام نورانی رسول خدا صلی الله علیه و آله فضائل فراوانی برای حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام ذکر شده است که به تعداد معدودی اشاره می کنیم:
حدیثی است که اهل سنت به صحت سند آن اعتراف کرده اند و خلاصۀ آن این است که جمعی نزد ابن عباس آمدند و به امیرالمؤمنین علیه السلام ناروا می گفتند. ابن عباس گفت: ناروا به کسی می گویید که برای او ده فضیلت است که برای احدی نیست:
۱. در جنگ خیبر که [دیگران رفتند و عاجزانه برگشتند] رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «کسی را می فرستم که هرگز خدا او را خوار و ذلیل نکرد؛ او دوست دارد خدا و رسول را و خدا و رسول دوستدار او هستند.» همگی گردن کشیدند که چنین کسی کیست؟ پس فرمود: «علی کجاست؟» آن حضرت با چشم بیمار آمد، بعد از شفای چشم به دست رسول خدا ، آن حضرت رایت را به اهتزاز درآورد و به دست علی علیه السلام داد.
۲. رسول خدا صلی الله علیه و آله فلانی را با سورۀ توبه به جانب مشرکان فرستاد، پس علی علیه السلام را پشت سر او فرستاد و سوره را از او گرفت و فرمود: «سوره را نمی بَرَد مگر مردی که او از من است و من از اویم.»
۳. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «کدام یک از شما با من در دنیا و آخرت موالات می کنید؟» کسی نپذیرفت، به علی علیه السلام فرمود: «تو ولیّ من هستی در دنیا و آخرت.»
۴. مولا علی علیه السلام اول کسی بود که بعد از حضرت خدیجه ایمان آورد.
۵. رسول خدا صلی الله علیه و آله جامۀ خود را بر چهار نفر انداخت: بر علی و فاطمه و حسن و حسین علیهم السلام و فرمود: إِنَّما یُرِیدُ اَللّهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ اَلرِّجْسَ أَهْلَ اَلْبَیْتِ وَ یُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیراً [1]
۶. مولا علی علیه السلام آن کسی بود که جان خود را فدای جان رسول خدا صلی الله علیه و آله کرد و جامۀ او را پوشید و شب بر جای او خوابید و مشرکان تا صبح به گمان اینکه او پیغمبر است، او را سنگ باران کردند.
۷. در غزوۀ تبوک مولا علی علیه السلام را از مدینه به جای خود گذاشت، چون از فراق رسول خدا صلی الله علیه و آله در آن سفر گریه کرد، فرمود: «آیا راضی نمی شوی که منزلت تو نسبت به من همان منزلت هارون باشد نسبت به موسی، مگر آنکه بعد از من پیغمبری نیست؟ همانا سزاوار نیست که من بروم مگر اینکه تو خلیفه باشی.»
۸. رسول خدا صلی الله علیه و آله به علی علیه السلام فرمود: «تو بعد از من ولیّ هر زن و مرد مؤمنی هستی.»
۹. رسول خدا صلی الله علیه و آله تمام درهایی را که به مسجد آن حضرت باز می شد بستند، به جز در خانۀ مولا علی علیه السلام.
۱۰. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «مِنْ کنت مَوْلَاهُ فعلی مَوْلَاهُ». [2]


--------------------------------------------
1. احزاب، آیۀ ۳۳.
2. المستدرک علی الصحیحین، ج۳، ص۱۳۲؛ مسند احمد، ج۱، ص۲۳۰؛ السنن الکبری للبیهقی، ج۵، ص۱۱۲، ص۹۷؛ فضائل الصحابه، ج۲، ص۶۸۲؛ خصائص امیرالمؤمنین، ص۶۲.
... ادامه


اشتراک گذارنده AmirKazemi و 3 نفر دیگر
یا حسنMOHSEN
یا حسنMOHSEN
در مورد لقب حيدر كرار هم بايد گفت: از برخي متون ديني و تاريخي استفاده مي‌شود بعد از ولادت امام علي(ع) مادرش فاطمه بنت اسد نام حضرت را «حيدره» ( شير )به نام پدرش(اسد) ناميد. آن گاه پدر حضرت آن نام را عوض كرد و او را علي ناميد. برخي گفته‌اند: «حيدره» نامي است كه قريش براي حضرت انتخاب كرده بودند،‌ولي قول نخست صحيح‌تر است،‌زيرا آن بزرگوار در جنگ خيبر هنگامي كه «مرحب» به جنگ حضرت آمد و گفت: أنا الّذي سمّتني اُمّي مرحبا، پاسخ داد و گفت: «أنا الّذي سمّتني اُمّي حيدره؛ منم آن كسي كه مادرم مرا حيدره نام نهاد».( الكامل في التاريخ ،ج 2 ،ص220 ،ابن اثير ،بيروت ،دار صادر ،1385 ؛ بحارالانوار ، ج 39، ص 14؛زندگاني امير المؤمنين، ، ص 29 ـ 30؛سيد هاشم رسولي محلاتي تهران ،دفتر نشر فرهنگ اسلامي. 1374 ،چاپ چهارم)
كرار: بسيار حمله برنده ،به تكرار هجوم برنده ،لقب علي (ع) ،وي بدون ترس به صف دشمن حمله مي كرد .
برگردنده، باز گردنده. حمله كننده پياپى. از القاب اميرالمؤمنين على (ع) است، كه حضرت در جنگ، بر صف دشمنان بارها حمله مى نمود و هيچ انديشه نمى كرد.( معارف ومعاريف ،ج 8 ، ص ، 480 ،سيد مصطفي دشتي ،قم ، 1376 ،چاپ دوم . )
امام علي (ع) انسان كاملي است كه عالي ترين صفات انساني را دارا بود ،در ميدان عبادت عابد ترين افراد . هنگام عفو و گذشت، با گذشت ترين فرد ودر زمان سخن گفتن بهترين خطيب .در ميدان جنگ نيز بهترين رزمنده به حساب مي آمد .


اشتراک گذارنده AmirKazemi و 2 نفر دیگر
یا حسنMOHSEN
یا حسنMOHSEN
عایشه درباره على علیه السلام مى‏گوید: «هو اعلم النّاس بالسّنه؛[۱۷] او داناترین مردم نسبت به سنّت (پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله) مى‏باشد.»

اى کاش خود عائشه به این حدیث عمل مى‏کرد، و به توصیه‏هاى امیرمؤمنان علیه السلام توجّه مى‏کرد و جنگ جمل را به وجود نمى‏آورد.


اشتراک گذارنده AmirKazemi و 2 نفر دیگر
یا حسنMOHSEN
یا حسنMOHSEN
عبداللّه بن مسعود مى‏گوید، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: «قُسّمت الحکمه على عشره اجزاءٍ فاعطى علىّ تسعه و النّاس جزءً واحداً؛[۱۵] حکمت (و دانش) به ده جزء تقسیم شده است و به على نه قسمت آن و به (مابقى مردم) یکدهم داده شده است.»


اشتراک گذارنده nazninm و 2 نفر دیگر
یا حسنMOHSEN
یا حسنMOHSEN
نقل است که علی علیه السلام فرمود: به خدا سوگند که رسول خدا صلی الله علیه و آله در وصیتش به من فرمود: تو را دوست نمی دارد مگر مؤمن و دشمن نمی دارد مگر منافق. ترمذی گوید: بارها ابودرداء می گفت: ما توده انصار، منافقان را نمی شناختیم مگر از روی دشمنی و کینه توزی آنها با علی بن ابی طالب.


یا حسنMOHSEN
یا حسنMOHSEN
یعسوب المؤمنین
علی علیه السلام را یعسوب المؤمنین می نامیدند، چون یعسوب فرمانروای زنبوران عسل را گویند که دور اندیش تر از همه است و بر درِ کندو می ایستد، هر زنبوری که می رسد دهانش را بو می کشد، اگر بوی نامطبوعی استشمام کرد می فهمد که او از گل و گیاه پلیدی تغذیه کرده، او را به دو نیم می کند و جلو در کندو می اندازد تا عبرت دیگران گردد، همین طور علی علیه السلام بر دروازه بهشت می ایستد و دهان مردم را می بوید، از هر کس بوی عداوتش را استشمام کند او را به آتش دوزخ می افکند.

و نیز آمده یعسوب پادشاه زنبوران عسل است و از این رو به سرور مؤمنانْ یعسوب گفته اند و مؤمنان همانند زنبوران عسلند که زنبوران عسل از گل و گیاه پاکیزه تغذیه می کنند و عسل خوشبو می نهند و علی علیه السلام نیز امیر مؤمنان است


یا حسنMOHSEN
یا حسنMOHSEN
مردی از ابن عباس پرسید: چه قدر فضایل علی بن ابی طالب علیه السلام زیاد است! من تصور می کنم که بالغ بر سه هزار باشد؟ ابن عباس در پاسخ آن مرد گفت: فضایل علی علیه السلام به سی هزار نزدیک تر است تا سه هزار، آن گاه ابن عباس گفت: اگر درختانْ قلم و دریاها مرکب و انس و جنّ نویسنده و شمارش گر باشند، نمی توانند فضایل امیرالمؤمنین را بشمارند.


erfan noori
erfan noori
سلام دوستان / این آدرس وبلاگی که میزارم درباره ی آسیب ها و مشکلات رابطه ی دختر و پسر هستش که بعضی پسر ها با احساسات پاک دختر بازی میکنند و برعکس . اگه میخواید درمورد رابطه ی دختر و پسر بدونید این وبلاگ هستش .سخنرانی های خودمه ، که آخر هر هفته میزارم توی وبلاگم در قالب فایل صوتی ، نوشته نیست ، خواستم فایل صوتی بزارم که وقتی گوش میدید هم جذاب باشه و هم قدرت تحلیل مسائل رو داشته باشید و نکته برداری بکنید رو کاغذ و بنوبسید و روی نوشته های خودتون که نتیجه برداری کردید فکر کنید.
خواهش میکنم دانلود کنید و گوش بدید و به دوستان ، آشنایان ، اقوام ، همکلاسی خودتون بدید که دانلود کنه گوش کنه .
چون بحث سر موفقیت و پیشرفت در آینده هستش . برای آینده ی خودتون بالاخره وقت بزارید و گوش بدید فکر نکنم ضرر کنیدgh2.gifgh2.gifgh2.gif
این آدرس وبلاگ هستش : www.zendegiyehoshmandane.mizbanblog.com
لینکش رو هم گذاشتم

ممنونم از همتون
http://www.zendegiyehoshmandane.mizbanblog.com